OYUN ATÖLYESİ

  • Çocuk oyunla gelişir, oyunla büyür. Oyun, çocuğun en önemli işidir. İşte bu nedenle bahçede ve sınıfta oyun programımızın en önemli parçası. Unutmamak gerekir ki okul öncesi dönemde çocuğun en ciddi uğraşı oyun, en önemli işi yine oyundur (Montaigne). Oyun çocuğun öğrenme laboratuvarıdır.
  • Gün içerisinde farklı türde oyun oynama fırsatları sunulmaktadır. Bu oyunlarla çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, sosyal ve dil gelişimlerine  yönelik çalışmalar yer almaktadır.
  • Her ay değişen öğrenme köşelerinde çocuklar deneme-yanılma yoluyla farklı konularda öğrenmelerine olanak sağlamaktadır. Çocuklar bu öğrenme köşelerinde  seçim yapmayı öğrendikçe ve seçimlerinin sorumluluğunu kabul ettikçe hayatları üzerindeki kontrolleri artmaktadır. Bu köşelerde çocuklar pek çok şeyi kendi kendine deneyerek öğrenmekte, kendisinde gizil güç olarak var olan yetenekleri geliştirmekte, birçok beceriyi zorlanmadan kazanmakta, dış dünyanın baskısından kurtulmaktadır. Çocuk bu köşelerde oynadığı oyunlarla insan ilişkilerini sergileyip onları yeniden yaşatır ve  yaşar. Ayrıca dil gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

lider-okullari-aydin
lider-okullari-oyun-atolyesi
lider-okullari-anasınıfı